Informace pro uživatele serveru

Poslední aktualizace: 3. února 2005 12:00

V sobotu 27. listopadu 2004 byl fakultní server dec52.lf1.cuni.cz přesunut na nový, výkonnější počítač. Z hlediska uživatelů by nemělo dojít k žádným změnám, vše by mělo fungovat stejně jako dřív (jen rychleji).  Pokud však narazíte na nějakou chybu nebo nedostatek, prosím, oznamte ji e-mailem správci serveru na adresu postmaster@lf1.cuni.cz .

POZOR - ukázalo se, že se bohužel nepodařilo (kvůli odlišnosti starého a nového systému) přenést hesla všech uživatelů. Nemůžete-li se přihlásit, obraťte se na OVT 1.LF, tel. 224 964 316


Změny a novinky:


Známé závady:


Informace pro autory www stránek

Od 26. 11. 2004 běží na serveru nové verze programů:

Nové verze nejsou zcela kompatibilní, mohou se vyskytnout problémy.

Nekompatibility PHP

Kódování češtiny v dokumentech

Nový www server už především neobsahuje modul pro podporu kódování češtiny. Vzhledem k tomu, že www prohlížeče s podporou kódování iso-8859-2 nebo windows-1250 jsou už celosvětově rozšířené, je jeho další použití zbytečné.
Server už proto neposílá prohlížeči informaci o tom, jaké kódování dokumenty obsahují. Aby se čeština v prohlížečích zobrazovala korektně, je od nynějška nutné, aby v záhlaví každého dokumentu byla informace o použitém kódování v metatagu. Příklad záhlaví dokumentu v kódování windows-1250:

<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
<title>Informace o zmenach</title>
</head>

Výhodné je, že již není nutné, aby všechny dokumenty v jednom adresáři byly ve stejném kódování.

Server Side Includes

Tato funkce je vypnuta, zapneme ji na vyžádání autora webu.