Webhosting - zdarma, prostor pro Váš web

Získání WWW prostoru k umístění vlastní prezentace a řada služeb je otázkou převážně komerční. Existuje však i prostor zdarma - nabídky se liší velikostí nabízené kapacity, přístup pro aktualizaci WWW - FTP, i přidělením vlastní URL, která většinou zahrnuje jméno poskytovatele. Dále se liší v tom, zda vyžadují umístění reklamního banneru, nebo přímo Vám svoji reklamu do části obrazovky, natvrdo, zobrazí. K dispozici je FREE prostor na domácích i zahraničních serverech. Zahraniční FreeServer integruje do Vaší stránky své reklamy na výšce 300px, je to téměř již nepoužitelné.

IkonaHorMart IkonaMultiWeb IkonaReflektor IkonaWebZdarma

ImagePin Hor-Mart přehled českého WebHostingu
ImagePin Webzdarma CZ nabízí 200-500 MB, FTP přístup, MySQL, URL pro Vaši stránku jméno.webzdarma.cz, volba z 12 domén 2.úrovně, kapacita je dána typem vkládané reklamy
ImagePin AtlasWeb Free nabízel 15 MB, PHP, FTP přístup, URL pro Vaši stránku jméno.atlasweb.cz, webhosting zeušen
ImagePin Yo CZ nabízel 25 MB, FTP přístup, PHP podporu + MySQL, jméno pro Vaši stránku je www7.yo.cz/jméno, již není zdarma, staré účty jsou zachovány, hotline-podpora téměř nefunguje, převedeno na jméno.ic.cz, transfer nekompletní
ImagePin FreeServers nabízí 20 MB, 15 variant pro Vaši URL adresu např. jméno.8k.com, jméno.freehosting.net, od konce roku 2001 je zrušen FTP přístup ve verzi zdarma, FTP jen placeně, reklamy zabírají více než 30% plochy, poskytivatel si je umisťuje nehore, dole a vpravo na stránce - je to již nepoužitelné
ImagePin Yahoo Geocities, nabízel 15 MB, FTP přístup od dubna 2002 placen, nevnucují žádný banner do vlastní stránky (je v novém okně), URL je geocities.com/jmeno/, koncem roku 2009 bez varování a bez upozornění uživatelů byl zrušen !!!
ImagePin FreeWeb 10MB zdarma, FTP přístup, freeweb.bohemia.net/jmeno, služba zrušena
ImagePin Volny.Cz nabízí 20 MB prostoru, FTP přístup, URL je volny.cz/jmeno/, nyní patří pod Economia a.s.
ImagePin Sweb na Seznamu nabízí zdarma 100 MB prostoru, FTP přístup, URL je www.sweb.cz/jmeno/, další prostor nutno zaplatit.
ImagePin Centrum Cz nabízí již také službu - Webpark, 250 MB Web prostor, FTP přístup, URL je jmeno.webpark.cz, nyní jwe součástí webhostingu IC.CZ
ImagePin Reflektor nabízí 10 MB Web prostoru, FTP přístup, automaticky zobrazuje vlastní reklamu, URL je jmeno.misto.cz

Redirekt - virtuální adresy na webu

Registrace domény je opět záležitostí komerční. WWW stránky založené v prostoru ZDARMA, mají velmi často komplikovanou a dlouhou URL adresu, která mnohdy zahrnuje i jméno autora jako podadresář na sdíleném serveru. Na Internetu je volně, zdarma služba vytvoření virtuální URL adresy, kterou nahradíte komplikovanou, složitou Vaši URL adresu.
- místo www.firma.server.cz/~autor/adresář/jméno HTML dokumentu
- lze vytvořit redirektem virtuální přesměrování např. mojejmeno.zde.cz, tuto službu nabízí opět celá řada serverů, já jsem jich vyzkoušel několik:

IkonaV3 IkonaV3

ImagePin Redirect XNet Cz je českým serverem, který nabízí virtuální přesměrování adresy
ImagePin eRedirect je dalším českým serverem pro redirekt URL a přesměrování adresy
ImagePin Jdi Na Cz - český zdroj pro virtuální přesměrování adresy, dříve vytvořené URL zatím fungují, editace a vkládání nových od poloviny 2004 již nelze.
ImagePin V3 Free Redirect URL


WebMaster: Petr Kocna - kocna@cesnet.cz
HomePage: orientovaná lékařsky na 1.LF UK nebo orientovaná církevně a teologicky