Aktualizováno:
29. října 2015
Vyhledávání na těchto stránkách
Atomz.com
Internet a jeho konektivita

Dostupnost internetu se za uplynulých 20 let změnila téměř neuvěřitelně. V roce 1998 jsme měli v projektu TEN-34 jedinou zahraniční konektivitu s kapacitou 34 MB, a jednu "rychlou" linku z Prahy do Brna s kapaitou 155 MB. Výraznou změnu za 20 let od roku 1998 dokumentují grafy z Cesnetu - Konektivita v roce 1998 - 2015 . Já osobně používám dnes kabelové připojení s rychlostí 30 Mb, pro internetovou komunikaci zcela vyhovující, bohužel však od firmy UPC, kterou rád opravdu nemám.

Kam na WWW - Roboti a pavouci - HTML Help - Databáze na webu - Elektronické publikování

Hledáte-li některou z těchto stránek, pak jsou nyní všechny zde, resp. jejich podstatné části. Dokumenty jsem vytvořil před téměř 10 lety, a jejich průběžná aktualizace mě donutila k zásadní změně. Vyvíjí se web, grafika, i technické možnosti PCček, a udržovat dokumenty, které narůstají, v rozlišení 800 x 600px je překonáno. Dalším zásadním aspektem změny těchto webů jsou mé desetileté zkušenosti. V letech 1998-1999 jsem vyhledával různé služby (zdarma) ke zvýšení atraktivity stránek - ankety, tickery, předpověď počasí, kurzy měn apod. Integrace těchto prvků do webu není jednoduchá, a pro dlouhodobě fungující weby téměř nemožná. Typ dokumentu, grafika a URL se velmi často mění, nebo prvky dokonce zcela zmizí (je-li zdarma bez jakéhokoliv varování).

Tvoříte vlastní WWW stránky ? - Jak a kam stránky zaregistrovat?

Hledáte, podobně jako i já, různé triky, co a jak naprogramovat v HTML kódu lépe, jak zdokonalit grafický desing a jak své stránky zviditelnit, jak stránky validizovat, kde získat prostor pro umístění stránek ? Víte jak fungují vyhledávače - roboti, seznamy a indexy na Webu? Na této stránce Vám proto nabízím celou řadu odkazů na WWW zdroje, které sám při tvorbě WWW stránek používám.
Já osobně dávám přednost registrovat stránky osobně, cíleně a s uvedením titulku, popisu, klíčových slov a kategorizace, před nabízenými službami typu - vyplňte Vaše URL a stránka bude zaregistrována v 50 světových serverech.
Přehled katalogů, serverů a stránek nabízející výměnu ikonek dnes zahrnuje 302 stránek a katalogů, které jsem osobně vyzkoušel, stránky na nich zaregistroval, ikonky a odkazy se správci stránek vyměnil. Neuvádím proto žádné katalogy, které jsem si neověřil, kam své stránky nabídnou nemohu, zaměřené např. na eObchod, inzertáty nebo regionálně vymezené. Uvedený seznam je tedy moji osobní zkušeností, a je platný k datu založení tohoto přehledu - 26.srpna 1999 s částečnou aktualizací ke dnešnímu dni. Není reálné, abych testoval 250 katalogů denně. Vzhledem k počtu serverů a stránek není již reálné, abych ikonky zobrazoval, všechny, na úvodní stránce, za to se omlouvám. Aktualizace zahrnuje veškerá data, která mě autoři, správci serverů i návštěvníci zasílají - děkuji za ně.

Chcete na své stránce on-line zviditelnit PageRank Google, S-Rank nebo Alexa ?

Google nabízí pro generování on-line ikonky (kódu pro Vaše stránky) skript na URL - www.mygooglepagerank.com/pagerank.php, Seznam nabízí PageRank - S-Rank, lze jej generovat skriptem, který najdete např. na serveru i-Asap, případně lze použít kombinované zobrzení všech 3 PageRank kódů (GPR-PageRank, S-Rank, JyxoRank) skriptem Webatlasu, graficky zajímavější kombinaci tří PageRanků nabízí i skript iSecure, zobrazuje chybně Jyxo a komunikace a autory není. Výsledky zobrazení PageRanků pro tuto stránku jsou zde:

Kombinace Webatlasu 3 PageRanků - Zjistit Google Pagerank Zjistit S-rank Zjistit Jyxorank
Příklad pro několik webů, které spravuji je zde: RankTesty-MojeWeby.

Ikonky několika dalších webů - pro Vaše stránky:

IkonaPeKoWeb IkonaFotoGalery IkonaCCE IkonaGastroWeb IkonaHerbar

WebMaster: Petr Kocna - kocna@cesnet.cz
HomePage: orientovaná lékařsky na 1.LF UK nebo orientovaná církevně a teologicky
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 3.0 Unported License. Creative Commons License