Hledání na Webu - snadno a rychle

Google Google Fast Search Velmi výkonný fulltextový vyhledávač, zadejte slova, která mají býti ve vyžádaném dokumentu, bez logických operátorů (default je AND). Pokročilé vyhledávání v rozšířeném formuláři - AND/OR, resp. hledání exaktní fráze.

 •  Advanced Search  •  Preferences
GoogleScholar Google Scholar - představuje jednoduchý způsob uceleného vyhledávání odborné literatury. Z jednoho místa můžete vyhledávat informace z mnoha oborů a zdrojů: recenzované články, dizertační práce, knihy, abstrakty a články, od akademických nakladatelství, odborných společností, archivů preprintů a dalších odborných organizací.
MEDLINE Advanced Search Vyhledávání odborné literatury v oblasti medicíny, zdrojem je databáze National Center for Biotechnology Information (NCBI) - National Library of Medicine (NLM), National Institutes of Health (NIH) v USA. Zadaná slova jsou primárně prohledáváná s logickou funkcí AND.


 •  Advanced search
Yahoo Search Světový fulltextový vyhledávač, kombinace slov zadejte s logickými operátory "+" a "-" před slovy, vyhledávanou frázi zadejte do uvozovek "vyhledávaná fráze".
FileSearch.Com - FTP Search Vyhledávač souborů na FTP serverech, zadat lze celý název souboru nebo jeho část s */? označením stringu. Obdoba dříve používaného "čmuchala" - Parker, nebo serveru Souborak.
Atomz fulltextový index pro Vaše WWW stránky, zde je prohledávání serverů, kde mám své WWW stránky

Poslední aktualizace: 3. března 2014

Nejrozsáhlejší vyhledávací centrála - Alenka zahrnuje cca 300 vyhledávacích nástrojů.

Dalším podobným zdrojem je vyhledávací ROBOT.

PageRank - pro Vaše stránky:

Nejrozšířenější je Google - PageRank, existuje i Seznam S-rank, nebo JyxoRank, AlexaRank a další. Některé servery nabízejí zobrazení PageRanků na web-stránky, např. kombinaci tří PageRanků (GPR-PageRank, S-Rank, JyxoRank) skriptem iSecure. Příklad pro několik webů, které spravuji je zde: RankTesty-MojeWeby.

Ikonky několika dalších webů - pro Vaše stránky:

IkonaGastroLab IkonaPeKoWeb IkonaWWW IkonaFotoGalery IkonaCCE IkonaGastroWeb IkonaHerbar


WebMaster: Petr Kocna - kocna@cesnet.cz
HomePage: orientovaná lékařsky na 1.LF UK nebo orientovaná církevně a teologicky